Wróć do: Aktualności

Nowy rozdział w dziedzinie gier video

Cyfrowa rozrywka stała się naszą rzeczywistością. Po szale na filmy 3D przyszła kolej na gry w 3D. W najbliższym czasie pojawią się kolejne produkcje gier w trójwymiarze.

Pierwszą przenośną konsolę do gry w trój wymiarze pokazała firma Nintendo. Konsola pod tą marką jako pierwsza udostępniła technologię 3D bez konieczności użycia specjalnych okularów. Urządzenie z nowoczesnym rozwiązaniem zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie przez użytkowników. Eksperci natomiast uważają, że przyszłość tego typu urządzenia jest nie pewna za sprawą przyspieszającego rozwoju smartphone‚ów, które wyposażone w coraz to nowe funkcję zastępują wiele gadżetów.

Konsola Nintendo 3DS

W Nowym Yorku zaprezentowano nowe możliwości nowej konsoli. Tysiące fanów szalało z radości, efekt 3 D jest możliwy bez odpowiednich okularów.

Nintendo ma nadzieję, że nowy produkt zwojuje rynek i znacząco poprawi wyniki sprzedaży. Firma liczy nawet, że konsola 3D będzie głownie napędzać ich przychody. Zdaniem ekspertów, będzie to trudne do osiągnięcia, ponieważ konsola 3DS nie oferuje tych samych możliwości co inne podręczne urządzenia w rozmiarze kieszonkowym.

Według opinii ekonomistów jedynie oddani fani będą skłonni nosić w kieszeni oprócz zwykłego telefonu z wieloma atrakcyjnymi funkcjami, jeszcze dodatkowo konsolę Nintendo. Rynek zdecydowania dąży do zminimalizowania noszonych gadżetów.

Inni producenci przenośnych konsoli nie zrażają się tymi opiniami np . Firma Sony zapowiedziała, że przed końcem tego roku wprowadzi na rynek konsolę do gier, która będzie również telefonem.

Obecnie coraz bardziej widoczny staje się wyścig w segmencie gier na telefony komórkowe. Ten rynek według analitycznej firmy Gartner, ma przed sobą bardzo optymistyczne perspektywy.

Źródło: doniesienia z sieci

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Newsletter

Zapisz się
Bądz na bieżąco